Aktualności - rok szkolny 2015/2016


piątek, 8 lipca 2016 r.
"Lato w mieście" - półkolonia 2016 w SP nr 10 w Tarnowie

Harmonogram półkolonii w SP nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie, 11.07 - 22.07. 2016 r.


czwartek, 5 maja 2016 r.
Dekalog Kulturalnego Rowerzysty

  Przedstawiamy prace konkursowe, które promują działalność naszego klubu "SZANUJ PIESZYCH" w ramach projektu Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa. Ostatni konkurs polegał na stworzeniu Dekalogu Kulturalnego Rowerzysty. Autorami prac są uczniowie klasy V, którzy obecnie przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową.

Najlepsza praca została przekazana na konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.


piątek, 29 kwietnia 2016 r.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy IV pod opieką nauczycieli p.R.Grochulskiej oraz p.E.Flis przygotowali uroczystą akademię


poniedziałek, 21 marca 2016 r.
Wiosenny przegląd talentów

  Astronomiczna wiosna jest już z nami, z tej okazji dzisiaj na świetlicy szkolnej odbył się „Wiosenny przegląd talentów”.

  Była rywalizacja, dużo zabawy i radości oraz wspólne śpiewanie wiosennych piosenek.

  Na koniec wszyscy, którzy prezentowali swoje umiejętności otrzymali drobne upominki.


piątek, 18 marca 2016 r.
Pisanki na ul. Wałowej

  Nasza szkoła również dołączyła się do "pisankowego desantu" na ulicy Wałowej.

Zobacz więcej...


poniedziałek, 14 marca 2016 r.
Wiosna tuż, tuż...

  Na świetlicy już wiosna.

  "Z dalekiego kraju bociany wracają,

  a zielone żabki w strachu uciekają.

  A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,

  że wróciła wiosna, że śniegi topnieją."

  Wiosna


piątek, 19 lutego 2016 r.
3 miejsce w Mistrzostwach Tarnowa w Piłce Siatkowej Chłopców

  W dniu 18 lutego na hali TOSiR przy ul. Krupniczej rozegrano Mistrzostwa Tarnowa w Piłce Siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  W zawodach rywalizowali także uczniowie naszej szkoły, którzy po ambitnej walce zajęli drugie miejsce w grupie dające awansu do finału, w którym rywalizowało 4 najlepsze szkoły po eliminacjach.

  W finale nasza drużyna uległa SP 2 i SP 15 oraz wygrała z SP 20 i ostateczne zajęła 3 miejsce.

  Skład naszego zespołu stanowili: Krystian Brosz, Kacper Plebanek, Dominik Rudziński, Filip Boryczka, Patryk Głowacz, Bartłomiej Chaburski, Konrad Walat, Szymon Sajdak, Michał Grzebieniarz (wszyscy klasa 6), Krzysztof Sak (kl. 5).

  

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.


piątek, 5 lutego 2016 r.
Dyskoteka

  4 lutego odbyła się dyskoteka dla uczniów z klas IV - VI.


czwartek, 14 stycznia 2016 r.
Spotkanie z dzielnicowym – „Bezpieczne Ferie”

  Dnia 14 stycznia 2014r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panem dzielnicowym na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

  Pan policjant, nie tylko przekazał informację o możliwościach spędzenia tego czasu w mieście czy poza nim, bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu, ale także pouczył jak należy ubierać się stosownie do pogody i temperatury. Uczniowie chętnie włączali się w dyskusję i zadawali pytania.   Po spotkaniu z panem dzielnicowym pani dyrektor Maria Barczyk dokonała podsumowania I semestru nauki roku szkolnego 2015/16.

  
Bezpiecznych ferii!


poniedziałek, 11 stycznia 2016 r.
Zebrania klasowe

  Zebrania z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2015/2016 odbędą się 13 stycznia 2016 roku (środa) o godzinie 16.30.


wtorek, 22 grudnia 2015 r.
Jasełka

  Jasełka w wykonaniu uczniów z klas I - VI pod opieką wychowawców świetlicy.


środa, 9 grudnia 2015 r.
Podsumowanie szkolnych działań w ramach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

  W dniu 9 grudnia w obecności uczniów całej szkoły odbyło się podsumowanie tegorocznego programu EKWzR. Składało się na to wydarzenie:

1. Przedstawienie „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”,

2. Prezentacja multimedialna dotycząca zdrowego odżywiania,

3. Pokaz przyrządzania drugiego śniadania do szkoły w wykonaniu uczniów,

4. Aerobik i pokaz układu gimnastycznego w wykonaniu uczniów klasy 3

  Działania miały na celu zachęcenie dzieci do wyrabiania nawyku zdrowego odżywiania, ukazując w pierwszej części konsekwencje niewłaściwego odżywiania, oraz sposoby powrotu do poprawnej diety.

  Prezentacja przestawiała ogólne zalecenia kodeksu w zakresie prawidłowej diety, a pokazy w wykonaniu uczniów zachęcały do sporządzania szybkich i wartościowych drugich śniadań. Uczniowie wykonali musli owocowe z jogurtem naturalnym oraz sałatkę owocową. Zaprezentowali również prawidłową zawartość pudełek z drugim śniadaniem.

  Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali pokaz gimnastyczny i aerobik w rytm muzyki.

  W przerwach wszyscy uczniowie wykonywali proste ćwiczenia gimnastyczne wspólnie z nauczycielami. W wydarzenie zaangażowana była większość uczniów szkoły, którzy chcieli zaprezentować zdobyte umiejętności i zachęcić wszystkich do zdrowego odżywiania oraz aktywnego wypoczynku. W posumowania brali udział również rodzice.


piątek, 20 listopada 2015 r.
Niezapomniana noc w bocheńskiej kopalni

  W dniach 16 i 17 listopada odbyła się wycieczka do kopalni soli w Bochni. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 5 i 6 naszej szkoły wraz z wychowawcami.

  Pierwszym etapem naszej wyprawy było zwiedzanie kopalni, której początki sięgają 1248 r. Zwiedzanie rozpoczęliśmy zjazdem głównym szybem i podróżą podziemną kolejką. Podziemne "metro" przemierza kilometrową trasę pomiędzy szybami Sutoris i Campi, 212 metrów pod ziemią i jest jedną z nielicznych tego typu atrakcji w Europie. Trasa wiedzie przez unikalne komory solne i stare wyrobiska. Przemierzając pieszo drogę powrotną obejrzeliśmy między innymi komorę Rabsztyn, gdzie zrekonstruowano kierat obracany przez konie, kaplicę Św. Kingi z wykutymi w soli ołtarzami, poznaliśmy legendę o Św. Kindze i soli. Zwiedzanie zakończyliśmy w Komorze Ważyn, w której jest wyjątkowe powietrze pozbawione drobnoustrojów i alergenów.

  Największą atrakcją dla niektórych uczestników wycieczki był zjazd na zjeżdżalni.

  Wolny czas spędzaliśmy na grze w piłkę nożną lub tenis stołowy. Mieliśmy też do dyspozycji salę dyskotekową. Niestety, mimo wspaniałej zabawy, późnym wieczorem musieliśmy kłaść się do łóżek.

  Rano, następnego dnia, zmęczeni i niedospani, wyjechaliśmy szybem na powierzchnię. Tam podziękowaliśmy przewodnikom za oprowadzenie i ciekawe opowiadanie.


piątek, 13 listopada 2015 r.
KONKURS „DO CIEBIE MÓWIĘ WIELKI TUŁACZU”

W dniu 12 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie odbyła się szósta edycja konkursu poezji „Do Ciebie mówię Wielki Tułaczu”, którego celem jest pielęgnowanie tradycji patriotycznych oraz popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury. Temat tegorocznego konkursu nawiązuje do historii związanej z zesłaniami na Syberię , jak również z tematyką niepodległościową. Poprzez utwory literackie wzbudzamy wśród młodego pokolenia szacunek dla bohaterskich i heroicznych postaw wielu tysięcy Polaków, którzy stali się dla nas przykładem godnym do naśladowania. Ich poświęcenie i trud oraz tęsknota za umiłowaną ojczyzną stały się inspiracją dla twórczości literackiej, dzięki której dzisiaj na nowo możemy odkrywać zakurzone karty naszej niezwykłej historii, będącej świadectwem tamtych wydarzeń. Tegoroczny konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem prezydenta miasta Tarnowa w ramach miejskiego projektu „Drogi Tarnowian do Niepodległości”.

W konkursie wzięli udział uczniowie tarnowskich szkół podstawowych: SP nr 2; SP nr 3, SP nr 5, SP nr 9, SP nr 10, SP nr 14 i SP 18. W konkursie wzięło udział 14 uczestników.

Każdy z uczestników prezentował wybrany przez siebie utwór patriotyczny i drugi o tematyce sybirackiej. Wszyscy uczniowie swoją recytacją, interpretacją wierszy dostarczyli widzom wielu emocji i wzruszeń.

Jury w składzie: p. Danuta Ciszek – Inspektor Wydziału Edukacji UM Tarnowa, p. Zbigniew Mirosławski – poeta i historyk oraz p. Dariusz Romanowski – poeta, prozaik i bibliotekarz po naradzie wyłoniło zwycięzców konkursu.

Kategoria wiersz o tematyce sybirackiej:

Kategoria wiersz patriotyczny:

Jury przyznało jedno wyróżnienie dla Adrianny Głowacz – SP 10

Nagrodami dla uczniów były kaski rowerowe, pendrivy; pióra wieczne, koszulki z logo miasta, książki, słuchawki, głośniki komputerowe, kamizelki odblaskowe i inne.

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy i ogrzewacze do rąk, a nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu kubki i podziękowania. Po zakończeniu konkursu dla wszystkich przygotowano poczęstunek.

Fundatorem nagród był Prezydent Miasta Tarnowa i Książę Paweł Sanguszko.

Pomysłodawcą konkursu jest p. Wanda Patuła, która kilka lat temu wyszła z inicjatywą aby konkurs ten stanowił element wychowania patriotycznego związanego z patronem naszej szkoły. Konkurs „Do Ciebie mówię Wielki Tułaczu” został w tym roku włączony w działania związane z realizacją miejskiego programu „Drogi Tarnowian do Niepodległości”, w którym nasza szkoła zajęła II miejsce.


piątek, 6 listopada 2015 r.
Wieczornica patriotyczna

  5 listopada uczniowie klas IV - VI przygotowali wieczornicę patriotyczną dla rodziców i mieszkańców osiedla Klikowa.

Więcej informacji


środa, 28 października 2015 r.
Zajęcia ruchowe kl. III

  Tak prezentują się uczniowie po dwóch miesiącach zajęć z p.B.Wcisło


czwartek, 15 października 2015 r.
V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  25 września 2015 roku nasza szkoła wzięła udział w organizowanym w Polsce Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Przebiegał on pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. W akcji uczestniczyli uczniowie klas III – VI. W naszej szkole w zorganizowanie obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia zaangażowali się nauczyciele matematyki i wychowania fizycznego oraz nauczyciel wspomagający klasy III. Akcja ta miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy zapomnieli trudne przykłady mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

  Przygotowanie akcji trwało kilka dni. 25.09.2015 odbył się egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony przez Patrole Egzaminacyjne, w skład których wchodzili uczniowie. Niektórzy uczestnicy zmagań radzili sobie świetnie, inni nie znali poprawnych odpowiedzi. Jest to znak, że muszą jeszcze poćwiczyć.

  W klasie V i VI zostały przeprowadzone gry: „Piłkarz matematyk” oraz „Królowa skakanki”.

  Akcja bardzo się podobała zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Zainteresowanie okazywali również rodzice uczniów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to ciekawa lekcja matematyki i nauka przez zabawę.

  Wyróżnieni uczniowie klasy szóstej: Dominik Rudziński, Oliwia Lech, Kacper Plebanek, Katarzyna Wojtanowska, Michał Grzebieniarz, Krystian Brosz oraz cała klasa piąta.


środa, 14 października 2015 r.
Uroczyste ślubowanie uczniów klas I i Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

  Dnia 14 października 2015 roku w radosnej atmosferze przyjęliśmy uczniów klas I do grona braci uczniowskiej. Pierwszaki pod opieką wychowawców zaprezentowały piękną inscenizację. Pani dyrektor Maria Barczyk pasowała dzieci na uczniów klas I naszej szkoły.

  Tego dnia uczciliśmy także święto naszych nauczycieli i pracowników oświaty. Uczniowie klasy II pod opieką wychowawcy przygotowali z tej okazji uroczystą akademię. Nie zabrakło wdzięczności i wzruszeń.


wtorek, 8 września 2015 r.
Zebrania klasowe

  Zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania klasowe z wychowawcami, które odbędą się 10 września 2015 roku (czwartek) o godzinie 16.30.


wtorek, 1 września 2015 r.
Żegnaj lato na rok...

  1 września rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2015/2016.

  W naszym gronie szczególnie witamy uczniów klas pierwszych.

  Wszystkim życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów.


piątek, 28 sierpnia 2015 r.
Wyprawka szkolna

  Do 15 września 2015 r. można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016.

  Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły.

W związku ze zmianami dot. weryfikacji kryterium dochodowego uprawinającego do świadczeń pomocy społecznej, nastąpi zmiana warunków przyznawania stypendium szkolnego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2015/2016.

Najważniejsze zmiany we wnioskach podlegających rozpoznaniu w roku szkolnym 2015/2016 to:

1.dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 514zł;

2.1 ha przeliczeniowy wynosi 288zł.

Informacja o fakturach w związku z rozliczeniem stypendium szkolnego o charakterze socjalnym w roku szkolnych 2015/2016.


czwartek, 27 sierpnia 2015 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek, 1 września 2015 roku.

  O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Św., a następnie uroczystość rozpoczęcia roku w sali gimnastycznej oraz spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

  Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 będą korzystać z obiadów i/lub świetlicy szkolnej - proszeni są o zgłaszanie się do świetlicy w celu pobrania kart.


poniedziałek, 17 sierpnia 2015 r.
Wyprawka szkolna

  Do 9 września 2015 r. można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016.

  Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie głównej Portalu Edukacyjnego Miasta Tarnowa EDUNET.


piątek, 24 lipca 2015 r.
Wykaz podręczników dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowie na rok szkolny 2015/2016

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016


Archiwum - rok szkolny 2014/2015

Archiwum - rok szkolny 2013/2014

Archiwum - rok szkolny 2012/2013

Archiwum - rok szkolny 2011/2012
33-102 Tarnów ul. Niedomicka 20. Dyrektor: Maria Barczyk.
Telefon: (014) 626-69-58. E-mail: sekretsp10@umt.tarnow.pl.