Aktualności - rok szkolny 2014/2015


piątek, 10 lipca 2015 r.
"Lato w mieście" - półkolonia 2015 w SP nr 10 w Tarnowie

Harmonogram półkolonii w SP nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie, 13.07 - 24.07. 2015 r.


piątek, 26 czerwca 2015 r.
Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych oraz zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, następnie uczniowie klasy VI przygotowali akademię, podczas której złożyli jako absolwenci szkoły podstawowej ślubowanie. Pani dyrektor wręczyła wszystkim wyróżniającym się w nauce uczniom świadectwa z paskiem oraz pamiątkowe książki.

Na zakończenie roku szkolnego życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wypoczynku oraz bezpiecznych wakacji.


czwartek, 18 czerwca 2015 r.
Wizyta księcia Pawła Sanguszki w szkole

W dniu 18 czerwca 2015 roku gościł w naszej szkole książę Paweł Sanguszko wraz ze swoją matką księżną Klaudią. Książę spotkał się z całą społecznością szkolną i wyraził swoją radość z kolejnej wizyty w SP nr 10. Wręczył także prymusom szkoły stypendia i pogratulował wysokich wyników na sprawdzianie, wzorowego zachowania oraz wspaniałych ocen na świadectwie.

Książę Paweł upamiętnił swoje odwiedziny wpisem w pamiątkowej księdze, która znajduje się w Sali patrona oraz zapewnił, że podczas następnej wizyty w Polsce przedstawi wszystkim swoją żonę i córkę.


środa, 10 czerwca 2015 r.
„Lepiej poukładaj te klocki”

10 czerwca w naszej szkole przeprowadzony został konkurs matematyczny „Lepiej poukładaj te klocki”. Uczniowie zmagali się z zadaniami w pięciu konkurencjach:

1. Trzy rzutnie

2. Trzy widoki

3. Klocki geometryczne

4. Klocki konstrukcyjne przestrzenne –3D

5. Sortowanie klocków konstrukcyjnych –2D

Na zakończenie uczniowie rozgrywali grę QUBIX.

W finale zwyciężyła uczeninca Katarzyna Wojtanowska, drugie miejsce zajął uczeń Kacper Plebanek a trzecie uczennica Oliwia Lech z klasy V.

Za bardo dobre wyniki uczniowie otrzymają nagrody.


środa, 3 czerwca 2015 r.
Zebranie organizacyjne

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie zaprasza rodziców przyszłych kl.I w roku szkolnym 2015/2016 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 08 czerwca 2015 r. o godzinie 16:00.


piątek, 22 maja 2015 r.


niedziela, 3 maja 2015 r.


sobota, 2 maja 2015 r.
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja.

Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Senat RP w uchwale z dnia 12.02.2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja jest obchodzony jest również jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały oraz czerwony. Na flagach układa się je w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości. Górny pas jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wieków i mają jako jedne z nielicznych w świecie pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. 7.02.1831 r. Sejm Królestwa Polskiego podjął specjalną ustawę dotyczącą barw polskiej flagi. Wcześniej obok barw biało - czerwonych używane były także inne barwy.

W 1919 roku biel i czerwień uznano oficjalnie za barwy państwowe. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski oraz bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych.


więcej...


środa, 1 kwietnia 2015 r.


wtorek, 10 lutego 2015 r.
Nasz uczeń Kacper Szczurek wśród laureatów Tarnowskiego Przeglądu Sportowego 2014r.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej informacji


poniedziałek, 9 lutego 2015 r.
Tarnowska Mini Basket Liga Grupy Azoty

  W dniu 7.02.2015 roku uczniowie naszej szkoły poraz kolejny uczestniczyli w finale Tarnowskiej Mini Basket Ligi Grupy Azoty.

Zapraszamy do fotorelacji z zawodów na stronie Tarnow.net.pl


piątek, 19 grudnia 2014 r.
Jasełka

  Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych pod opieką wychowawców świetlicy przygotowali i przedstawili jasełka.


czwartek, 18 grudnia 2014 r.
Podsumowanie działań podjętych w ramach promocji zasad Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

  w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnowie w I semestrze roku szkolnego 2014/2015 w ramach projektu podjęto następujące działania:

  Podsumowaniem powyższych działań był apel i program artystyczny „Żyj zdrowo” przygotowany przez uczniów pod opieką wychowawców świetlicy: p.E.Oleksy, p.A.Olszówkę, p.D.Wojtanowską przy współpracy z p.A.Roszak-Gołas, podczas którego uczniowie utrwalili sobie zasady Kodeksu. Podczas apelu nagrodzono uczniów za dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie i rozdano im jabłka.


środa, 10 grudnia 2014 r.
Szkolny Klub Bezpieczeństwa

  W miesiącu listopadzie w naszej szkole pod patronatem Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa SZANUJ PIESZYCH został przeprowadzony we wszystkich klasach konkurs promujący noszenie odblasków. Polegał on na stworzeniu plakatu informującego o obowiązku noszenia odblasków przez każdego, kto porusza się o zmierzchu po drogach poza obszarem zabudowanym. Uczniowie chętnie i z pomysłem wykonali prace, które ozdobiły nasz korytarz.

  Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy wszystkich do noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.


środa, 26 listopada 2014 r.
Dyskoteka andrzejkowa klas IV - VI


czwartek, 20 listopada 2014 r.
"Do Ciebie mówię Wielki Tułaczu"

  W dniu 20 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie odbyła się V edycja międzyszkolnego konkursu poezji patriotycznej, pt. „Do Ciebie mówię Wielki Tułaczu”, którego celem było pielęgnowanie tradycji patriotycznych oraz popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury.

  Tegoroczny konkurs był poświęcony tematyce zesłań na Syberię. Poprzez utwory literackie nawiązywał do naszej niezwykłej historii będącej świadectwem tamtych wydarzeń, jak również bohaterskich i heroicznych postaw wielu tysięcy Polaków, którzy stali się dla nas przykładem godnym do naśladowania.

  Odbył się on pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, który wraz z księciem Pawłem Sanguszką byli fundatorami nagród i drobnych upominków dla uczestników konkursu.

  W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie: SP nr 2, SP nr 9, SP nr 10, SP nr 14, SP nr 18 oraz SP nr 23.

  Organizatorem V edycji konkursu była pani Wanda Patuła.

  Uczestników oceniało szacowne jury w składzie:

  Wszyscy uczniowie swoją recytacją, interpretacją wierszy dostarczyli widzom wielu emocji i wzruszeń. Jury miało niezwykle trudne zadanie, jednak po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców konkursu, podkreślając wysoki poziom i profesjonalne przygotowanie wszystkich uczestników.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach.

Wiersz o tematyce sybirackiej

Wiersz o tematyce patriotycznej

Jury przyznało także wyróżnienie dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 14 - Karoliny Patuły.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


środa, 19 listopada 2014 r.
"Z bajką bezpieczniej"

  Dnia 19 listopada odbyło się podsumowanie projektu o bezpieczeństwie. Pani pedagog przedstawiła zasady bezpiecznego zachowania dzieci w stosunku do osób obcych oraz sposoby reagowania na zaczepki i prezenty od nieznajomych. Dzieci świetlicowe pod opieką wychowawców świetlicy przygotowały przedstawienie profilaktyczne „Z bajką bezpieczniej” oraz dekorację do przedstawienia. Z uczniami spotkał się także pan dzielnicowy, który utrwalił z dziećmi zasady bezpieczeństwa.


wtorek, 14 października 2014 r.
Uroczyste ślubowanie uczniów klasy I i Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

  Dnia 14 października 2014 roku w radosnej atmosferze przyjęliśmy uczniów klasy I do grona braci uczniowskiej. Pierwszaki pod opieką wychowawcy pani Elżbiety Kowalskiej zaprezentowały piękną inscenizację, pokazały swoje talenty i umiejętności. Pani dyrektor Maria Barczyk pasowała dzieci na uczniów klasy I naszej szkoły.

  „Za trud i okazane serce Przyjmijcie kwiaty w ogromnej podzięce.”

  Dnia 14 października 2014 roku uczciliśmy święto naszych nauczycieli i pracowników oświaty. Uczniowie klasy II pod opieką pani Beaty Wcisło przygotowali z tej okazji uroczystą akademię. Nie zabrakło wdzięczności dla naszych drogich nauczycieli i wzruszeń.


piątek, 10 października 2014 r.
Witamy jesień w naszej szkole

  „Ludziki z materiałów przyrodniczych” - w wykonaniu uczniów klasy II.

  „Jesienny obrazek” –prace plastyczne techniką kolaż w wykonaniu uczniów klasy II.


Uruchomienie E-dziennika VULCAN krok po kroku - instrukcja dla Rodziców

piątek, 12 września 2014 r.
Wielkie sukcesy naszego ucznia Kacpra Szczurka

Kacper Szczurek II wicemistrzem Polski

Kacper Szczurek w kadrze narodowej sportu kartingowego/


wtorek, 2 września 2014 r.
Wyprawka szkolna i stypendium socjalne

  Do 9 września 2014 r. można składać wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015.

  Pomoc ta przysługuje:

  Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły.

  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie głównej Portalu Edukacyjnego Miasta Tarnowa EDUNET.

  Wnioski o stypendium socjalne należy złożyć do 15 września 2014 r. Kwota dochodu na jedną osobę nie może przekroczyć 456 zł netto w miesiącu poprzedzajacym złożenie wniosku.


poniedziałek, 1 września 2014 r.
Żegnaj lato na rok...

  1 września rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2014/2015.

  W naszym gronie szczególnie witamy uczniów klasy pierwszej.

  Wszystkim życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów.


piątek, 29 sierpnia 2014 r.
Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w poniedziałek, 1 września 2014 roku.

  O godz. 8.00 będzie odprawiona Msza Św., a następnie uroczystość rozpoczęcia roku w sali gimnastycznej oraz spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

  Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2014/2015 będą korzystać z obiadów i/lub świetlicy szkolnej - proszeni są o zgłaszanie się do świetlicy w celu pobrania kart.


Archiwum - rok szkolny 2013/2014

Archiwum - rok szkolny 2012/2013

Archiwum - rok szkolny 2011/2012
33-102 Tarnów ul. Niedomicka 20. Dyrektor: Maria Barczyk.
Telefon: (014) 626-69-58. E-mail: sekretsp10@umt.tarnow.pl.