Aktualności - rok szkolny 2012/2013


poniedziałek, 12 sierpnia 2013 r.
"Półkolonia już skończona..."

  "Półkolonia już skończona

  to przygoda wymarzona.

  Był to dla nas piękny czas,

  który świetnie bawił nas.

  My za wszystko dziękujemy

  i za rok się meldujemy"

ZOBACZMY TO RAZ JESZCZE...

piątek, 26 lipca 2013 r.
Półkolonia

  Dnia 29 lipca 2013r. w naszej szkole rozpoczynamy pólkolonię.

  Ważny komunikat dla wszystkich uczestników półkolonii:

1. Uczestnicy półkolonii powinni ubierać się na sportowo, stosownie do pogody, a także mieć przy sobie nakrycie głowy, ewentualnie parasol lub pelerynę przeciwdeszczową, a przede wszystkim wygodne obuwie!!!

2. Uczestnicy półkolonii w pierwszym dniu zaplanowane mają wyjście na basen (należy zabrać strój kąpielowy, ręcznik, klapki).


poniedziałek, 3 czerwca 2013 r.
Wizyta Księcia Pawła Sanguszki

  Dnia 3 czerwca 2013r. w naszej szkole mieliśmy zaszczyt przyjmować wyjątkowego gościa – księcia Pawła Sanguszko, potomka patrona naszej szkoły, któremu towarzyszył hrabia Marcin Krasicki wraz z małżonką.

  Uczniowie wszystkich klas przygotowali krótkie przedstawienie prezentujące „w pigułce” pracę naszej szkoły. Było to wyjątkowe spotkanie nie tylko dla wszystkich uczniów naszej szkoły, ale jak przyznał Książę także dla niego.


poniedziałek, 27 maja 2013 r.
Turniej szachowy

  Turniej szachowy został zorganizowany w ramach XIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin

  Głównym organizatorem imprezy była nauczycielka wychowania fizycznego - pani Ewa Oleksy.

  Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów zarówno klas młodszych jak i starszych. Dzieci miały możliwość sprawdzić swoje "szachowe" umiejętności, a przy tym dobrze się bawić.

  Przyznano następujące miejsca:

  W kategorii uczniowie klas młodszych:

  W kategorii uczniowie klas starszych:


sobota, 25 maja 2013 r.
Piknik Rodzinny

  Już kolejny rok pod koniec maja w naszej szkole urządziliśmy piknik, będący okazją do wyjątkowych spotkań, przeżyć, a także świetnej zabawy.

  Piknik odbył się 25 maja 2013 r. na terenach zielonych naszej szkoły. Poprowadziła go pani Wanda Wojtanowska dziennikarka radia RDN w Tarnowie, ale także mama jednej z naszych uczennic.

  Na początek wystąpiły dzieci młodsze, z klas I-III, które zaprezentowały swój program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Dzieci dały z siebie wszystko, a ich recytacja i śpiew wywołała wzruszenie nie jednej mamusi i tatusia. Oby tak dalej Maluchy! Z życzeniami dla mamy i taty wystąpiły także klasy IV – V.

  W dalszej części pikniku odbył się szereg konkursów i zabaw dla całych rodzin. Tatusiowie mogli się zmierzyć z biciem piany na biszkopt, a mamy z wbijaniem gwoździ. Zarówno drużyna męska jak i żeńska poradziły sobie wyśmienicie.

  Piknik to także doskonała okazja, aby pokazać swoje talenty. Pokaz tańca towarzyskiego przygotowali dla wszystkich gości Tomek Fela z kl. V i Gabrysia Janiczek z klasy IV. Uczennice z klas V- VI zachęciły także wszystkich do ruchu, tańcząc i ucząc chętnych, kilku tańców integracyjnych, oraz prezentując układy cheerleaderskie.

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy pierwszej pomocy oraz psa opiekuna.

  W czasie trwania całego pikniku goście mogli skorzystać z bogatego bufetu przygotowanego przez rodziców naszych uczniów i nasze panie kucharki oraz licznych atrakcji. Niewątpliwie jedną z nich był pokaz strażacki. Nikomu nie straszna była pogoda, dzieci nie tylko chętnie i żywo prowadziły wywiady ze strażakami, spinały się po wozie strażackim zgłębiając jego zakamarki i poznając jego wyposażenie, ale także skusiły się na „mały prysznic”.

  Kolejną atrakcją był autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie, jeden z najnowocześniejszych pojazdów będących w posiadaniu tej spółki. Uczniowie mogli usiąść za „kółkiem” tego wyjątkowego autobusu, a w ten sposób udać się w podróż do swoich dziecięcych marzeń.

  Jeśli nie podróż autobusem, to może bryczką? Uczestnicy pikniku mogli także przejechać się prawdziwą bryczką, ekologicznie i przyjemnie.

  Wszystkim dopisywały humory, dzięki czemu miło spędziliśmy razem sobotnie południe.

  Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień kolejny raz był wyjątkowym wydarzeniem w naszej szkole.

  Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom i całej społeczności szkolnej.


czwartek, 16 maja 2013 r.
Konkurs fotograficzny "Wiosna w obiektywie" - rozstrzygnięty

  Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny " Wiosna w obiektywie", organizowany przez Samorząd Uczniowski.

  Komisja konkursowa w składzie: Ewa Oleksy, Anna Olszówka, Dorota Wojtanowska i Gabriela Pis po burzliwych obradach postanowiła przyznać następujące miejsca:

  Wyróżnienia otrzymali również: Wiktoria Wojna (klasa 1) i Paweł Pyrdek (klasa 1).

  Wręczenie nagród odbędzie się podczas pikniku szkolnego (25 maja 2013 r.).wtorek, 23 kwietnia 2013 r.
Święto Szkoły

  Dnia 23 kwietnia obchodziliśmy 15 rocznicę nadania szkole imienia Romana "Sybiraka" Sanguszki. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, w której uczestniczyli znamienici goście, poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół oraz cała społeczność szkolna. Po zakończonej mszy św. nastąpił przemarsz do szkoły, złożenie wiązanki pod tablicą pamiątkową poświęconą Romanowi "Sybirakowi" Sanguszce i odśpiewanie hymnu państwowego.

  Uroczystą akademię rozpoczęła pani dyrektor Maria Barczyk powitaniem gości oraz okolicznościowym przemówieniem. Następnie Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Tarnowie Zdzisław Baran wręczył Odznaki Honorowe Sybiraka nauczycielom naszej szkoły. Odznakę otrzymali p. Renata Grochulska, p. Elżbieta Kowalska i p. Stanisław Panek. Do wszystkich zebranych parę słów skierował hrabia Marcin Krasicki z Krakowa, który wraz z małżonką reprezentował rodzinę Sanguszków. Przekazał podziękowania i pozdrowienia od księcia Pawła, a także wręczył nagrody w konkursie wiedzy o patronie, który zorganizowała p. J. Żurowska. Nagrody i dyplomy otrzymały uczennice Weronika Grodowicz, Klaudia Pasula i Sylwia Przybyło.

  Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy III, IV, V i VI pod kierunkiem p. R. Grochulskiej, B. Karpały i B. Wcisło, przybliżyła postać księcia Romana Sanguszki, jego patriotyzm i oddanie ojczyźnie oraz wprowadziła wszystkich zebranych w nastrój zadumy i refleksji. Na zakończenie głos zabrała pani Stanisława Wiatr-Partyka Honorowy Prezes Oddziału ZS w Tarnowie.


piątek, 19 kwietnia 2013 r.
Podsumowanie konferencji pt. „Tylko wspólnie zachowamy pamięć”

  W dniu 19.04.2013 r. w auli MCDN w Tarnowie odbyło się uroczyste podsumowanie konferencji pt. „Tylko wspólnie zachowamy pamięć”, realizowanej w ramach projektu Losy Polaków na Syberii. Organizatorem konferencji było Kuratorium Oświaty w Krakowie przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa, Szkołą Podstawową Nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie oraz Związkiem Sybiraków – Oddział w Tarnowie.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie hymnem Sybiraków dokonali oficjalnego otwarcia spotkania, w którym uczestniczyli Sybiracy wraz z członkiem honorowym Związku – panią Stanisławą Wiatr – Partyką, władze miasta, dyrektorzy szkół miasta Tarnowa i powiatu oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, która uczestniczyła w warsztatach.

  Dyrektor Delegatury w Tarnowie pani Urszula Blicharz uroczyście powitała przybyłych na konferencję gości. Podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie konferencji i warsztatów, w szczególności p. Stanisławie Wiatr – Partyce oraz dyrektor SP 10 p. Marii Barczyk. Następnie wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie historycznym „Losy Polaków na Syberii”.

  Najlepszy wynik w w/w teście zdobyli następujący uczniowie:

  Głos zabrała pani Stanisława Wiatr – Partyka, która podzieliła się z zebranymi wrażeniami i spostrzeżeniami po przeprowadzonych z młodzieżą warsztatach, które odbyły się na przełomie lutego i marca. Podkreśliła w swoim wystąpieniu, jak ważna jest dla Sybiraków współpraca ze szkołami i młodzieżą oraz możliwość przekazywania pamięci o „Golgocie Wschodu”.
Na zakończenie uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im Romana „Sybiraka” Sanguszki zaprezentowali program słowno – muzyczny pt. ”Nie odbiorą Ci Ojczyzny, jeśli nosisz ją w sercu”.


czwartek, 18 kwietnia 2013 r.
Spotkanie z niezwykłym gościem w Szkole Podstawowej nr 10

  W związku z obchodami Święta Patrona Szkoły - Romana „Sybiraka” Sanguszki gościliśmy w dniu 18.04.2013 r. w naszej szkole panią Stanisławę Wiatr – Partykę, świadka historii, poetkę, honorowego prezesa Związku Sybiraków w Tarnowie. Spotkaniu towarzyszyły wielkie emocje, uczniowie klas IV-VI z zapartym tchem słuchali wspomnień z pobytu na Syberii, wraz z p. Partyką przeżywali tamte dramatyczne chwile, starali się zrozumieć sytuację, w jakiej znaleźli się Polacy wywiezieni w głąb Rosji. Ciekawość uczniów przełożyła się na wiele pytań, którymi zasypali panią Stanisławę. Z ogromnym wzruszeniem pani Stanisława Wiatr – Partyka przyjęła podziękowania za przybycie i zapewniła, że spotka się z uczniami ponownie.


wtorek, 16 kwietnia 2013 r.
Konkurs fotograficzny

  Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów Naszej Szkoły do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym „Wiosna w obiektywie”.

  Czekamy na zdjęcia do 28 kwietnia 2013 r. drogą e-mailową na adres ewaoleksy@op.pl

  Przesłanie zdjęcia jest zarazem zgodą na wykorzystanie i publikację.

  Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.


wtorek, 5 marca 2013 r.
"Twój pomysł, Twoja inicjatywa"

   Nasza Szkoła jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej 973 o dużym natężeniu ruchu. Podejmujemy działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa od wielu lat.

  W roku szkolnym 2012/2013, jednym z nich jest udział w międzynarodowym programie edukacyjnym dla szkół podstawowych, którego organizatorem i sponsorem jest koncern Renault. Łatwiej jest unikać bezpieczeństwa, gdy się je zna, założyliśmy więc Szkolny Klub Bezpieczeństwa – Szanuj pieszych. Jego głównym celem jest uświadamianie i propagowanie problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród społeczności lokalnej oraz kierowców przejeżdżających obok szkoły.

  W bieżącym roku szkolnym Szkoła zgłosiła udział w Konkursie: "Twój pomysł, Twoja inicjatywa" polegający na:

  Nasz pomysł to wyeksponowanie prac uczniów, propagujących problematykę bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Realizacja polegać będzie na umieszczeniu rysunków na tablicach przy drodze nr 973.

  Kampania dzieci skupi swoją uwagę na przyczynach wypadków i zagrożeń w ruchu drogowym, takich jak: nadmierna prędkość, używanie telefonu komórkowego, palenie papierosów lub używanie urządzeń nawigacyjnych, jazda bardzo blisko pojazdu jadącego przed pojazdem, niebezpieczne wyprzedzanie. Ponadto zakłada reklamę na rzecz zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach silnikowych oraz noszenie kasków.
czwartek, 28 lutego 2013 r.
Dzień Bezpiecznego Internetu

  28 lutego 2013 roku w związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole, odbyła się akademia pod hasłem “Surfuję – respektuję”. Spotkanie to było uwieńczeniem licznych rozmów z uczniami i pogadanek przeprowadzonych w miesiącu lutym, mających na celu poprawienie bezpieczeństwa dzieci w czasie korzystania z zasobów internetowych, zapoznanie uczniów z zasadami korzystania z portali społecznościowych oraz Internetu. Uczniowie klasy V, którzy przygotowali akademię, zwrócili szczególną uwagę na przestrzeń dziecka w sieci, jego bezpieczeństwo, prawa, ale także obowiązki. Przypomniane zostały zasady respektowania cudzej własności w Internecie oraz umieszczania swoich danych osobowych i zdjęć. Poruszony został także problem komputeromanii, który coraz bardziej jest widoczny wśród dzisiejszych dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że organizując DBI w naszej w szkole w tym roku po raz pierwszy, będziemy popierać tą inicjatywę już co roku i na stałe wpisze się ona w kalendarz naszych imprez szkolnych.
wtorek, 12 lutego 2013 r.
Konferencja i warsztaty "Tylko wspólnie zachowamy pamięć"


niedziela, 13 stycznia 2013 r.
Ferie zimowe


Program zajęć organizowanych podczas ferii zimowych w ramach programu "Ferie zimowe Tarnów 2013"


wtorek, 1 stycznia 2013 r.
Szczęśliwego Nowego Roku

33-102 Tarnów ul. Niedomicka 20. Dyrektor: Maria Barczyk.
Telefon: (014) 626-69-58. E-mail: sekretsp10@umt.tarnow.pl.